Duben 2012

Maturitní stres a jiné věci

23. dubna 2012 v 23:21 | Laprinečka ;D |  Blonďatá rubrika
Takže, jistě jste mi všichni drželi mocně palce, protože světe div se - první třetina zkoušky se velmi povedla! Další státní část mě čeká na záčátku května, ale na tu se připravovat nebudu, tam jsem za vodou, takže juchů, flákačka!
Zde vidíte výsledek menšího shoppingu. 6x lak na nehty, protože nikdy prostě nevíš na jakou barvu budeš mít chuť, navíc jen za 15Kč/Ks. Tužka Avon, dark brown - prý nejlepší pro modré oči na prohloubení pohledu. Ten první lak s DiscoTech, svítí v bílem světle např. v klubu :) Poslední je tělový olej se třpytkami - úžasně voní a třpytí se, ale jen na slunečním světle :D
Možná jste si všimli (a možná ne) ale píšu prorebelky.cz a hledám inspiraci. Tak kdyby Vás cokoliv napadlo o čem byste si rádi přečetli, jaký názor by jste ode mně chtěli znát, napište pod článek:)

Jak být HATERSproof

14. dubna 2012 v 16:35 | Laprinečka ;D |  Blonďatá rubrika
Haters, z anglického hate - nenávidět; lidé, kteří Vás nesnáší, závidí, nebo jste jim prostě nesympatičtí a snaží se Vám zničit život.

Nevím jak Vy, ale já se s nějakýma Haters setkávám běžně. Můžu říct denně. Ano tisíckrát jsem uvažovala nad tím, proč těm lidem sakra vadím? Přišla jsem jen na to, že mi závidí a nebo mě přesně nechápou.

Proof - proti něčemu imunní; hatersproof - imunní vůči haterům

Nejkrásnější na tom je, že téhle negativitě se dá účelně bránit. Máš spoustu možností ať už jsi s těmi lidmi denně nebo jen občas, vždy můžeš být hatersproof.

1. Ignorace na plné čáře
Když na tebe někdo křičí, usměj se a měj ho v pi... To je účinné pořekadlo, mysli hlavně na to, jak tě vytáčí, když se chceš s někým pohádat a pročistit vzduch a on mlčí a směje se jak blbeček. Když nic neřekneš, nebudeš se muset za nic omlouvat a totálně toho druhého naštveš. Ještě lepší než vůbec v hádce neodpovídat je neumožnit jí aby začala. Pokud se tě některý z haters snaží veřejně pomlouvat nebo na tebe přímo útočí - dívej se skrz něj. Nevěnuj mu ani jediný pohled, nejlépe seď a absolutně ignoruj jeho existenci.
2. Nevidět si do pusy
Když tě někdo veřejně znemožní (společenský diss, by M. Š.), nadává ti do špín apod. nezaslouží si jednání v rukavičkách, o tom žádná! Teď si dostala výsadu kolem sebe kopat, kousat a někoho vykuchat. Jak ty ke mě, tak já k tobě, křič a braň se, sice se to možná strhne v ještě větší vřavu ale co, ty po mě kamenem, já po tobě cihlou!
3. Chladná argumentace
Nejlepší bod, pokud jsi tohohle schopná před svými haters, určitě vyhraješ. Jde o argumentaci bez zvýšeného hlasu, bez nadávek a bez agresivity, řekla bych to asi tak, že být asertivní. Nerozčiluj se, mluv klidně o tom, co chceš říct, nenech se přerušovat. Kříčí na tebe dále sprosťárny? Pořád urážejí? Pokud říkáš fakta, i ten největší tyran si z toho něco vezme a doma bude PLAKAT.
4. Vyzbroj si svou armádu
Jestliže jich je víc, jsou silní jen jako parta. Sám za sebe by moc nezmohl, proto si kolem sebe pořiď skupinu lidí, kteří sdílí tvůj názor. Vzdorování urážkám bude hned lehčí!

Samozřejmě nejsme roboti a mrzí nás, když nás někdo takto napadá. Ale pokud tě někdo napadá za odporné chování k druhým, sám se k tobě odporně chová, není o moc lepší.

Ještě žiju!

14. dubna 2012 v 13:35 | Laprinečka ;D |  Blonďatá rubrika
Ale jsem oživlá mrtvola, přihlásil se stres z maturity, tak se občas přejídám, občas křečema v břiše nejím vůbec nic. ALE...
stop nějakému pesimismu. Nadstavím nějaké články ať se mi tu nenudíte a je zase parádní návštěvka!
Kdo se ještě nepřipojil k mým věrným noshledům (nelajkoval moji FB page) může tak učinit zde: http://www.facebook.com/lapriblonde

Lajkni Lapri

5. dubna 2012 v 17:48 | Laprinečka ;D
Chceš mít po ruce všechny novinky?
Chceš sledovat co se děje na mém FB?
Chceš vidět jako první videa, nejnovější posty, odpovědi na otázky?

Stačí kliknout na LIKE, dát mi paleček nahoru na mé NOVÉ FB STRÁNCE!

http://www.facebook.com/lapriblonde