Status: BLOGER

1. září 2016 v 6:45 | Laprinečka ;D |  Blonďatá rubrika
Panejo, pamatujete si tu dobu, kdy vznikl můj blog? Rok 2007 (skoro doba dinosaurů, někdo se teprve narodil..).
Po pár letech se vyklubaly první deníčky, první blogové války, MISS blogu, dělání obrázků pro SBéčka, sdílení fotek převážně stažených z internetu, povídání o tom kdo je skutečně "děvka" (i když to mohla být jen holka, co měla sukni, co jste chtěli a nemohli mít)...

Ach...

Nyní vítejte v nové éře blogu, v 21. století blogovacích deníčků. Blogování se zdvihlo jako obrovská masa, stala se pořádně strašidelnou zrůdou, kterou živí youtube a sponzoři. Skoro se mi chce napsat: za tohle jsme bojovali?
Udělejme si malý flashback - uvidíte video, které je staré asi 7 let, z dob (pání to zní fakt hustě že :D), kdy nikoho nezajímalo, jaký používáte makeup, co nosíte v kabelce, které RAW potraviny rádi jíte a kterou hru paříte do rána jako trapák. (Z pomyšlení, že jsem byla jedna ze tří holek v republice, která má výsadu testovat balíčky BBcreamů zadarmo, je mi teď trošku nevolno). :D


Změnilo se tolik a přitom vůbec nic. Nutno ale uznat, o kolik těžší byl můj start. Dnes je normální (jakože, rozumíte, normální) se točit jak se malujeme, brát za to peníze, fotit selfie, fotit jídlo, fotit vše, popisovat vše... Ani si neumím představit, jak velký marťan jsem pro někoho musela být. Začít blogovat v dnešní době je táák snadné a asi proto to všichni dělají. Staří, mladí, chytří nebo úplně tupí, tlustí nebo bikini-fitnessoví, profíci a nebo amatéři, je to zkrátka pro každého. Ale, dělají to dobře?

Co mají dnešní blogeři, co já neměla:
  • masivní zázemí v youtube - pokud netočíte a jen píšete je to sick. Samozřejmě, lidi pořád čtou, ale nikdy nebudete slavní bez videa. Podívejte se na (chtěla jsem napsat ultratrapné, ale asi to zmírním) první video, které mě vystřelilo mezi "známé blogery", aniž by to kdysi bylo třeba, něco točit.

Přes 800K shlédnutí a nadávek takových, že je dodnes ani všechny pořádně neznám. V životě už mě nečeká tolik HEJTU, jako při vydání tohoto videa (a to pracuju s lidmi!). Doteď mám podmínku, že kdo není ochotný respektovat tento můj výstřelek, nemá v mém životě co dělat. 800K shlédnutí. Pro někoho to je spousta peněz :D
  • sponzory - samozřejmě, za některé videa na YT se dalo vydělat pár centíků. Všechny výrobky co jsem dostala a natáčela o nich mi sice přišly zdarma a mohla sem si je nechat, ale nedostala jsem zaplaceno. Pořád jsem psala o něčem co mám ráda nebo co si s chutí pojím, ale nikdy mi neplatili. Je v pořádku to dělat pro prachy, však každý se musí něčím živit, ale.. no tak, jsou tu lidi, co to fakt dělají z lásky :)
  • setkání - ani nevím, jak se jim nadává, ale jde o mega akce kde se blogo-youtubeři sejdou a všichni jim fandí a oni maj svou show a podepíšou milion kartiček. Uf. Kdysi sen.
  • osvícená společnost - která je schopná Bloutubera (tak tenhle super výraz si musím brzy patentovat :D páč mi ho někdo ukradne) uznat jako někoho, ke komu vzhlíží. WHAT? Kdysi jste museli mít alespoň zasranou zlatou z olympiády, cenu Michala Velíška nebo co, aby Vás děcka a hlavně rodiče chtěli respektovat. Shit, tohle je tak snadný.
Jsem jak Alenka v říši divů a je tolik jmen, co neznám. Chci je ale znát? Víte jako A cup of style, Shopaholic Nicol, Jirka Král, víte... (není zač, dobrá reklama co :D). Je toho takový přehršel, že se začínám ztrácet. Neberte to však jako kecy zhrzené blogerky. Já se polepším a třeba si je i nastuduju jo?

Já jsem tady a chci blogovat a dokud to půjde, nebudu se prodávat za bubble tea.
Ale znáte to, priority.. :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 B. B. | 13. října 2016 v 10:49 | Reagovat

Ahoj Domi, je to už pár let, co jsem četla tvůj blog. Měla jsem tvoje články ráda a vždycky jsi pro mě patřila k těm bloggerkám, které to mají v hlavě v pořádku a jsou normální :D. Bohužel mi přijde, že se ten svět kolem blogů a nyní už i YT videí posunul někam mimo, lidé jsou hodně komerční a kvalitních bloggerů už moc není. Musím přiznat, že současnému trendu youtuberů neholduji a přijde mi to i trochu jako ztráta času..

Každopádně jestli jsi se tedy rozhodla vrátit se do bloggové sféry, tak ti držím palečky a ráda si tvé články přečtu :-)

2 Romana Romana | E-mail | 6. listopadu 2017 v 10:24 | Reagovat

Ahoj :-) Od včera som rozmýšľala nad tým, ako sa volal tvoj blog alebo ty, dnes som na to konečne prišla. Úprimne som nečakala, že blog bude ešte existovať, takže ma to celkom milo prekvapilo. :-D
Mám teraz 19 rokov a úplne náhodou som si na teba po niekoľkých rokoch spomenula, bola si pre mňa v tých mojich približne 12-14 rokoch takým veľkým vzorom vo všetkom, čo si robila a tvoje videá na YouTube som videla všetky niekoľkokrát :-D S tým čo píšeš súhlasím, bolo to predtým všetko také krajšie a robilo sa to viac pre radosť a aj nám sa to potom lepšie čítalo ako teraz.  :-) A pamätám si ešte ako blogerky prechádzali  na ask,lebo sa zrušil formspring a ja som z toho bola úplne nešťastná, dnes by som si na to už ani nespomenula,  keby to tu nemáš napísané. :-D Dúfam teraz, už v tom "realnom, dospelom, neblogovom" živote darí. :-)

3 ShaylaBjqtd ShaylaBjqtd | E-mail | 11. října 2018 v 20:46 | Reagovat

Absolutně nová aktualizace balíčku SEO / SMM "XRumer 16.0 + XEvil 4.0":
captcha řešení Google, Facebook, Bing, Hotmail, SolveMedia, Yandex,
a více než 8400 dalších kategorií captcha,
s nejvyšší přesností (80 až 100%) a nejvyšší rychlostí (100 img za sekundu).
Můžete připojit XEvil 4.0 k nejoblíbenějšímu softwaru SEO / SMM: XRumer, GSA SER, ZennoPoster, Srapebox, Senuke a více než 100 dalších softwarů.

Zájem? Existuje spousta nepřehledných videí o XEvile na YouTube.
Hodně štěstí!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama